Duminică, 10 September 2017
Dum, 09/10/2017

Sâmbătă, 20 Mai 2017
Sâm, 05/20/2017

Şcoala Gimnazială „Varlaam Mitropolitul” şi Grădiniţa „Buna Vestire” vă invită la două conferinţe „Ai copil. Învaţă să fii părinte!”, care vor avea loc pe 26 şi 30 mai, la ora 18.00, la Ateneul din Iași.

Libertate și responsabilitate.

Vineri, 10 Martie 2017
Vin, 03/10/2017

Cros pentru școli

După experienţele minunate din ultimii doi ani, şi anul acesta școala noastră s-a înscris la a treia ediție a evenimentului sportiv si de implicare socială – Cros pentru Școli, organizat de Fundația Comunitară Iași pe 20 Mai.

Împreună pentru Bucuria Cunoașterii!

Alergăm împreună pentru educaţie alături de copiii noştri!

Joi, 23 Februarie 2017
Joi, 02/23/2017

Dacă doriţi să contribuiţi la realizarea proiectelor noastre, puteţi direcţiona 2% din impozitul pe venit pentru persoanele fizice sau 20% din impozitul pe profit pentru persoanele juridice !

Trebuie doar să completaţi şi să semnaţi formularul pe care îl puteți descărca de aici: http://bit.ly/formularvarlaam şi să-l lăsaţi la secretariatul școlii noastre.

Luni, 6 Februarie 2017
Lun, 02/06/2017

Vă invităm să participați la cursul de formare cu tema: „Cum poți contribui la succesul școlar al copilului tău?”, organizat de Centrul de Formare și Inovare al Fundației „Varlaam Mitropolitul” ce va avea loc la Școala „Varlaam Mitropolitul”, Str. Lascăr Catargi, nr. 33, Iași.

Vineri, 9 Decembrie 2016
Vin, 12/09/2016

Pe 13 decembrie, la ora 18.00, va avea loc la Ateneul din Iași conferința ”Ai copil. Învață să fii părinte!”, ce va fi susținută de Cristina Trepcea, pe tema Cum să cresc un copil liber, responsabil și fericit”V-am pregătit un interviu, în care Cristina Trepcea ne aduce mai aproape de tematica conferinței.

Care sunt acele frici ale părinților ce „sabotează” creșterea echilibrată a copiilor lor?

„Cum să cresc un copil liber, responsabil și fericit”

Conferința „Ai Copil. Învață să fii părinte!”

Conferința „Ai Copil. Învață să fii părinte!”

Joi, 8 Decembrie 2016
Joi, 12/08/2016

Şcoala Gimnazială „Varlaam Mitropolitul” şi Grădiniţa „Buna Vestire”, aflate sub patronajul spiritual al Mitropoliei Moldovei şi Bucovinei, vă invită la două conferinţe „Ai copil. Învaţă să fii părinte!”, care vor avea loc pe 13 şi 15 decembrie, la ora 18.00, la Ateneul din Iași.

Cea de-a XII-a ediţie propune două întâlniri pe tema „Libertate și responsabilitate”, tema anuală de inspiraţie la Şcoala Gimnazială Varlaam Mitropolitul, care vor fi susţinute de Cristina Trepcea și Mihail Neamțu.

Apare pe prima pagină
Copilul tău vrea să-ți vorbească. Tu vrei?

Marţi, 13 September 2016
Mar, 09/13/2016

Grădiniţa noastră veselă şi colorată şi-a deschis larg porţile pentru copii, părinţi, bunici şi invitaţi. Ne-am bucurat să fim din nou împreună la un nou început, plini de entuziasm, bucurie şi încredere.

Un nou an 2016 - 2017

Conferința „Ai copil. Învață să fii părinte!”

Conferința „Ai copil. Învață să fii părinte!”

Joi, 2 Iunie 2016

Cea de-a XI-a ediție a Conferinței „Ai copil. Învață să fii părinte!” cu doi invitați speciali!

Joi, 06/02/2016

Ediția cu numărul XI, a Conferinței ”Ai Copil. Învață să fii părinte!” va avea ca invitați pe Arhimandrit Hrisostom Rădăşanu, preşedintele Fundaţiei Varlaam Mitropolitul şi consilierul educațional al Arhiepiscopiei Iașilor și pe Felix Tătaru, preşedinte GMP Group, fondator Radio Itsy Bitsy şi membru în Consiliul de management al Fundaţiei Varlaam.

Apare pe prima pagină
Ce este performanţa pentru tine? Dar pentru copilul tău?

„Neuroștiința pentru profesorul secolului XXI” – o experiență de învățare care schimbă vieți

Luni, 25 Aprilie 2016

„pot acum să găsesc soluții pentru cele mai problematice situații de la școală”

Lun, 04/25/2016

Să fii un bun profesor în secolul XXI, o perioadă cu schimbări atât de rapide, înseamnă în primul rând să fii preocupat de dezvoltarea ta profesională, să ții pasul cu cele mai noi descoperiri științifice și să ai grijă și de creșterea spirituală. Desfășurat în perioada 2-9 aprilie 2016, cursul „Neuroștiința pentru profesorul secolului XXI”, susținut de Maica Sofronia Rădulescu a plecat de la ideea că progresele făcute de științele creierului și practicile unor psihologi celebri, precum Ross Greene, pot contura o relație sănătoasă a profesorilor cu elevii.

Apare pe prima pagină

„pot acum să găsesc soluții pentru cele mai problematice situații de la școală”

Pagini

Subscribe to Grădiniţa Buna Vestire RSS